-به چه کسانی مشمولین آموزش مداوم اطلاق می شود؟

الف-کلیه پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان، دارندگان مدرک دکتری حرفه ای و متخصصان علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی و دکترای علوم بهداشتی و..

ب) کلیه کارشناسان و کارشناسان ارشد گروه های (علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی،  داروسازی و دندانپزشکی و....

ج)کلیه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی , کارشناسی ارشد و دکترای گروه های

)فیزیوتراپی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، کاردرمانی، گفتار درمانی و..(

 توضیحات : ملاک زمان فارغ التحصیلی در خصوص مشمولین بند الف و ب وج زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی است زمان مشمولیت افراد نسبت به قانون آموزش مداوم از تاریخ فارغ التحصیلی آخرین مقطع تحصیلی می باشد.

 

2- علت غیر فعال بودن کاربری و عدم ثبت نام برنامه های جدید چیست؟

  • شما مدارک خود(تصویر مدرک تحصیلی،تصویر کارت ملی،عکس و ...)را هنوز در سامانه بارگذاری نکرده اید و پروفایل شما از طرف مرکز میزبان تایید نشده است.

 

3-   جهت صدور گواهی نهایی یا گواهی ویژه کرونا چه مراحلی را باید انجام دهید؟

  • تمام مراحل صدور گواهی نهایی و یا گواهی فرصت ویژه کرونا بصورت غیر حضوری بوده و نیاز به مراجعه به دفتر آموزش مداوم و حتی تماس تلفنی نبوده و مطابق فرایند ذیل در اسرع وقت انجام پذیرفته و شما میتوانید از طریق همین سامانه گواهی صادر شده را دریافت نمایید.وارد صفحه ی کاربری خود شوید در سمت راست کاربری خود مدارک لازم را مشاهده ،تهیه و اسکن نمایید و به آدرس ایمیل آموزش مداوم ارسال نمایید.همچنین  شما می توانید با استفاده از سرویس گفتگوی داخلی، بدون حضور فیزیکی در مرکز آموزش مداوم ، درخواست های خود را در خصوص صدور گواهی نهایی پنج ساله،گواهی تمدید ویژه کرونا ارسال نمایید.

- شایان ذکر است ایمیل آموزش مداوم بصورت روزانه چک میشود. پس از صدور گواهی نهایی پیامک به مشمولین محترم ارسال می گردد. همچنین جهت صدور گواهی نهایی 5 تا 10 روز کاری زمان مورد نیاز می باشد.

 

4-    آدرس ایمیل آموزش مداوم ؟

Hums.ircme@hums.ac.ir

 

5-   فعال کردن سرویس گفتگوی داخلی به چه صورت می باشد؟

ورود به سامانه آموزش مداوم(با نام کاربر و رمز عبور مشمول)← منوی سمت راست(سرویس گفتگوی داخلی) ← ایجاد گفتگوی جدید(کلیک نمایید) ←ارسال درخواست

 

 

6-   مشمولینی که در سال جاری از فرصت کرونا استفاده می کنند آیا موظف به تأمین 25 امتیاز به ازای هر سال می‌باشند یا نه؟

  • بله به ازای هر سال باید 25 امتیاز کسب نمایند.

 

7-  اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید و از طریق ایمیل یا پیامک برایتان ارسال نمی شود چه کاری باید انجام دهید؟

-کاربر محترم ایمیل یا شماره همراه شما با اطلاعات ثبت شده در سامانه مطابقت ندارد.با دانشگاه مرکز میزبان تماس بگیرید.در صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید نام کاربری و کدملی را وارد کنید و بازیابی رمز را کلیک نمایید تا رمز جدید به گوشی همراه شما پیامک شود.

- در صورتی که شماره تلفن خود را عوض نموده اید و شماره شما با اطلاعات ثبت شده در سامانه مطابقت ندارد با دانشگاه مرکز میزبان تماس بگیرید.

 

8- چگونه میتوان اطلاعات خود را در پروفایل تغییر داد؟

-به استثنای کد ملی جهت ویرایش بقیه موارد با دانشگاه مرکز میزبان تماس بگیرید.

 

9 - برای پیگیری  امتیازات ثبت نشده برنامه هایی که در سایر مراکز ثبت نام و شرکت نموده اید چه کار میتوان کرد؟

برنامه های سایر دانشگاه ها و انجمن های علمی و مراکز برگزارکننده برنامه های آموزش مداوم بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌ها و سیاست های خاص آن مرکز برنامه های آموزش مداوم را برنامه ریزی و برگزار می نمایند و این مرکز در جریان این ضوابط و نحوه اجرا توسط آن مراکز نبوده و خواهشمندیم با مراجعه به قسمت جزییات هر برنامه با شماره تلفن های درج شده تماس حاصل فرمایید در تمام برنامه ها در جزییات هر برنامه نحوه برگزاری ،سامانه برگزاری ،لینک محل اجرا، ضوابط صدورگواهی ،و شماره تلفن های آن مرکز درج شده است .

 

10- نحوه ثبت نام و برگزاری و شرکت دروبینار های آموزش مداوم بندرعباس؟

جهت شرکت در وبینار نرم افزار Adobe connect  را بروی سیستم خود نصب نموده و آدرس https://webconf1.hums.ac.ir/cme را در نرم افزار اجرا نمایید و سپس نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد نمایید(بعنوان مهمان)   as a guestوجهت دیدن محتوای برنامه دو ساعت بعد از اتمام برنامه به سایت cme.hums.ac.ir قسمت اطلاعیه و اخبار مراجعه نمایید. تذکر مهم:1-جهت ثبت امتیاز برنامه در سامانه آموزش مداوم حتما در زمان تعیین شده با درج کاربری خود به سامانه مراجعه و در برنامه ثبت نام نمایید2- شرکت در آزمون صرفا از طریق اپلیکیشن موبایل اموزش مداوم امکان پذیر است .

جهت شرکت در وبینار نرم افزار adobe connect (لینک راهنمای نصب و نصب تمام نسخه های  نرم افزار)

 جهت گرفتن امتیاز هر برنامه حضور در برنامه و شرکت در آزمون و دریافت حدنصاب نمره(70%) الزامی می باشد.

 

 

11- محتوای برنامه وبینار در کدام قسمت قابل مشاهده می باشد؟

  • در قسمت اطلاعیه و اخبار وبسایت آموزش مداوم قابل مشاهده استcme.hums.ac.ir

 

12- در صورت عدم صدور گواهی شرکت در برنامه مشمولین چه کاری باید انجام دهند؟

  • به اطلاع کلیه مشمولین میرساند در صورت شرکت در برنامه های آموزش مداوم حداکثر تا 15 روز پس از برگزاری نسبت به چک امتیاز و بررسی گواهی خود اقدام نمایید در غیر اینصورت این مرکز مسئولیتی در این زمینه ندارد.

 

13- چگونه میتوان پس از اجرای برنامه فرم ارزشیابی را تکمیل نمود؟

ابتدا با نام کاربری و رمز عبور وارد سایت آموزش مداوم می شوید.بعد از اینکه صفحه به اسم شما باز شد دروسط صفحه برروی قسمت ارزشیابی الکترونیک برنامه ها وسخنرانان برنامه های آموزش مداوم جامعه پزشکی کلیک می کنید تا لیست برنامه های ثبت نام شده شما ظاهر شود.سمت چپ هر برنامه دو آدمک وجود دارد. آدمک آبی برای ارزشیابی برنامه و آدمک زرد برای ارزشیابی مدرسین می باشد.بر روی هر کدام از آنها کلیک کرده و سوالات مربوطه را پاسخ دهید.شایان ذکر است ظرف 72ساعت بعد از اجرای برنامه فرصت دارید تا فرم های ارزشیابی را پر نمائید.در ضمن صدور گواهی در هر برنامه منوط به پاسخگویی به فرم های مذکور می باشد.

 

14- میزان مجاز کسب امتیاز بازآموزی در هر سال چند امتیاز می باشد؟

  • در هر سال حداقل 15 امتیاز و بطور متوسط 25 امتیاز و در یک دوره 5 ساله 125 امتیاز آموزش مداوم باید کسب نمایند.
تذکر مهم: امتیاز مازاد کسب شده از برنامه های آموزش مداوم در هنگام صدور گواهی نهایی، قابل استفاده برای دوره 5 ساله بعدی نخواهد بود.

 

15- آیا مشمولین می توانند در برنا مه های هم نام و هم محتوا در یکسال شرکت نمایند؟

مشمولین محترم : با توجه به بخشنامه اخیر وزارتی شرکت کنندگان فقط یک نوبت می توانند از برنامه های آموزش مداوم هم نام و هم محتوا در طول یک سال امتیاز کسب نمایند. و درصورت شرکت در زمان صدور گواهی نهایی برنامه های مشابه در طی یک سال باطل می شود.

 

16- آیا دوره های آموزش مداوم خارج از کشورامتیاز بازآموزی دارند و در کارنامه مشمول ثبت می‌شود؟

-بلی، مشمول می بایست به مرکز میزبان خود مراجعه و مدارک لازم جهت ثبت گواهی هایی که در خارج از کشور امتیاز بازآموزی دارندرا ارائه و فرم مربوطه را تکمیل نماید تا پس از بررسی در کمیته مذکور در کارنامه آموزش مداوم ثبت گردد.